Reklam Alanı
Reklam Alanı
Film & Dizi 346 0

Netflix ABD’de Fiyat Artışına Gitti! Türk Lirası Karşılığı Korkuttu!

Nerflix ABD toprakları üzerinde abonelik fiyatlarında artışa gitti. En yüksek paket 20 dolar oldu!

Popüler çevrimiçi video akış platformu Netflix, pandeminin etkisi ile abone sayısında yükseliş elde etmesine rağmen ABD’de fiyatlarına zam yaptı. Reuters’a konuşan bir Netflix sözcüsü, sundukları içerik çeşitliliğini devam ettirmek için fiyat artışına gittiklerini ifade etti.

Yapılan zamlar ile birlikte ABD’de 8,99 dolar olan Temel Plan yani tek ekran ve 480P paketi 9,99 dolara yükseldi.

Zam öncesi 13,99 dolar olan Standart Plan yani çift ekran ve 1080P paketi 15,49 dolara, 17,99 dolar olan Özel Plan yani dört ekran ve 4K paketi ise 19,99 dolara yükseltildi. Bu fiyatlar ile birlikte Netflix ABD abonelik fiyatlarına en düşük 1 dolar, en yüksek 2 dolar zam yapmış oldu. Yeni aboneler zamlı fiyatlarla üye olacakken, mevcut abonelere zamların yansıtılması birkaç hafta içerisinde gerçekleşecek.

Türkiye’de Fiyatlar Nasıl?

Netflix, Türkiye’de en son zammı geçtiğimiz yılın Mart ayında yaptı. Yapılan zamlarla Temel Plan 17.99 TL’den 26.99 TL’ye, Standart Plan 29.99 TL’den 40,99 TL’ye, Özel Plan ise 40.99 TL’den 54,99 TL’ye yükseltilmişti.

ABD üzerinde gidilen bu zam politikasının Tükiye’de dahil olmak üzere diğer ülkelerde uygulanıp uygulanmayacağı hakkında şirketten bir açıklama gelmedi. Hep beraber bekleyip göreceğiz.

OKU  Squid Game Dizisinin İkinci Sezonu Olacak Mı?

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir