Reklam Alanı
Reklam Alanı
Film & Dizi 256 0

Netflix Geçen Hafta Türkiye’de En Çok İzlenen 10 Diziyi Açıkladı! Yerli Yapım Zirvede!

Netflix düzenli olarak açıkladığı haftalık listelerin en sonuncusunu açıkladı. Bu listeye göre 18-24 Aralık tarihleri arasında Türkiye’de en çok izlenen diziler belli oldu.

İkinci sezonu ile karşımıza çıkan Kuş Uçuşu zirvede yer alırken, haber sunucusu iki kadının hayatını anlatan dizinin ilk sezonu ise ikinci sırada yer aldı.

Ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’un oynadığı bir diğer yerli yapım Terzi ise üçüncü sezonu ile listenin 8. sırasında kendine yer bulmuş.

1 – Kuş Uçusu: Sezon 2

Aslı istediği her şeyi elde etmiştir ancak üst düzey bir görevin beraberinde getirdiği riskler daha büyüktür. Lale ise tüm çabalarına rağmen kamera önündeki hayatını özlemektedir.

Imdb puanı: 6,3


2 – Kuş Uçuşu: Sezon 1

Deneyimli, idealist bir haberci. “Biri olmaya” can atan hırslı bir genç. İki farklı kadın, iki farklı kuşak. Onların mücadelesinde hangisinin yöntemi baskın gelecek?

Imdb puanı: 6,3


3 – Yu Yu Hakusho: Sezon 1

Yaptığı bir fedakârlık yüzünden canından olan genç suçlu Yusuke Urameshi, ölümcül yokai’lerle ilgili vakaları araştırması için Ruh Dedektifi olarak seçilir.

Imdb puanı: 7,3


4 – Obliterated: Sezon 1

Günahlar Şehri’ni ölümcül bir tehlikeden kurtaran bir özel kuvvetler ekibi, büyük bir partiyi hak etmiştir. Ancak gerçek tehdit ortaya çıkınca bir an önce ayılmaları gerekir.

Imdb puanı: 6,7


5 – The Crown: Sezon 6

Gerçek olaylardan esinlenen bu kurgusal dizi, hem Kraliçe 2. Elizabeth’in öyküsünü hem de onun saltanatını biçimlendiren siyasi ve kişisel olayları ekrana taşıyor.

Imdb puanı: 8,6


6 – My Demon – Sezon 1

Acımasız bir iblis, taş kalpli zengin bir kadınla yaptığı anlaşmanın ardından güçlerini kaybeder. Ancak yitirdiği becerilerinin ve kalbinin anahtarı bu kadında olabilir.

OKU  Netflix Türkiye'nin Yeni Projesi Uysallar'ın Resmi Fragmanı Yayınlandı!

Imdb puanı: 8,2


7 – İkinci Dünya Savaşı: Ön Cepheden- Sezon 1

Çarpıcı bir şekilde geliştirilmiş arşiv görüntülerine ve iki tarafın da görüşlerine yer veren bu belgesel dizisi, 2. Dünya Savaşı’nı benzersiz bir şekilde yeniden canlandırıyor.

Imdb puanı: 8,2


8 – Terzi – Sezon 3

Peyami, üzücü bir haberin ardından gittiği Kars’tan İstanbul’a büyük bir sırla döner. En iyi arkadaşı Dimitri’nin ise Peyami’den bile sakladığı bir sırrı vardır.

Imdb puanı: 6,2


9 – True Beauty

Geçmişte zorbalığa uğramış bir genç, makyaj sanatında ustalaşır ve yeni okulunda büyük sükse yapar. Ama dışarıya farklı bir yüz takınmak, sanıldığından çok daha zordur.

Imdb puanı: 8,0


10 – Walter Erkekleriyle Hayatım: Sezon 1

Bir trajediyle hayatı altüst olan bir genç kız, küçük kasabada yaşayan vasisinin geniş ailesinin yanına taşınır. Orada hayatla, umutla ve dostlukla ilgili yeni dersler alacaktır.

Imdb puanı: 7,1

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir