Reklam Alanı
Reklam Alanı
Film & Dizi 322 0

RTÜK Lisansını Yeni Alan HBO Max’tan Ülkemiz İçin Üzücü Haber!

Warner Bros. Discovery bünyesinde yayın hayatına devam eden çevrimiçi dizi ve film platformu HBO Max’tan ülkemiz hakkında açıklama geldi.

ABD’nin önde gelen paralı televizyon kanallarından HBO’un (Home Box Office), dijital hizmeti HBO Max, Warner Bros. Discovery’nin bünyesine girmesinin ardından tasarrufa gidildiği ve Türkiye dahil birçok Avrupa ülkesinde ki planlarını askıya aldıklarını duyurmuşlardı.

Bir ümidi olmayan ülkemiz halkı geçtiğimiz günlerde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin’in “hayırlı olsun” ifadeleri ile HBO Max’ın yayın lisansı başvurusunun onaylandığını duyurması ile beklentiye girmişti.

“Türkiye planımız yoktur!”

WebTekno editörlerinin iletişime geçtiği Warner Bros. Discovery’nin Türkiye iletişim ajansı, iddiaları yalanlayarak ülkemizde yayına başlanmayacağını söyledi.

Ajansın yaptığı açıklama şu şekilde;

“Basında çıkan son haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak HBO Max’i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur. Daha önce de belirtildiği gibi, Warner Bros. Discovery, 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldı. Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024’ten itibaren Avrupa’da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max’in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır.”

Peki neden böyle oldu?

Warner Bros. Discovery, HBO Max’ın Türkiye’ye gelmesi için RTÜK’e lisans başvurusunu yaptı. Başvuru sonuçlanmadan çok önce şirket ülkemize gelme planlarını askıya almışlardı. Durum böyle olunca lisans onayı bir anlam ifade etmez oldu.

Kaynak:

WebTekno

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir