Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 31.346 0

CES 2020’de Tanıtılan 10 İlginç Ürün!

Her yıl düzenli olarak düzenlenen Consumer Electronics Show (Tüketici Elektroniği Fuarı) yani kısa adıyla CES’te bu yılda birçok ilginç teknolojik ürünle karşımıza çıktı.

ABD’nin Las Vegas kentinde 7 Ocak – 10 Ocak tarihleri arasında düzenlenen CES 2020’de kimi çok yararlı kimi “bunları nerede kullanacağız” diyeceğiniz birçok tanıtım yapıldı. Bu ürünler arasında en ilginç olduğunu düşündüğümüz 10 ürünü/yeniliği sizler için derledik.

1 – Bosch’un Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri

Genellikle beyaz eşyaları ile tanıdığımız Bosch markasının, etrafa baktığınızda size ek bilgiler gösterecek yapay zeka destekli gözlüğü fuarın ilgi çekici ürünlerindendi.

2 – Akıllı Saksı ‘Lua’

Akıllı saksı ‘Lua’ ile artık çiçekler konuşuyor. Susadığında ağlayan, güneşsiz kaldığında üşüyen surat ifadesi ile dile getiren akıllı saksı Lua ile sizde çok güzel çiçek yetiştirebileceksiniz. 🙂

3 – Samsung Ballie

Samsung’un yapay zeka destekli tenis topu büyüklüğünde ki akıllı robotu Ballie, evdeki diğer akıllı cihazlarla bağlantı kurarak sizi ve evde ki diğer canlıları eğlendirebiliyor, temizlik yaptırabiliyor, evin ısıtmasını size göre ayarlıyabiliyor. Bunun gibi birçok işler yapabilen Ballie, CES 2020’de büyük ilgi gördü.

https://youtu.be/c7N5UDZX7TQ

4 – Gerçek Transformer ‘Robosen T9’

Transformers filmlerinden alışık olduğumuz tarzda hem robot hemde araba olabilme yeteneği ile Robosen T9 akıllı robotu CES 2020’de karşımıza çıktı. Uygulama üzerinden ve sesli komutlarla kullanılabilen Robosen T9, kişiselleştirilebilir yazılım, dahili kamerası ile görüşme imkanı, tüm sorulara (bilim, matematik vb.) cevap verebilme yetenekleri ile öne çıkıyor.

5 – Görünmez Klavye ‘SelfieType’

Ön kamerayı kullanarak yapay zeka desteği sayesinde kullanıcının el hareketlerini algılayıp hangi harfe bastığını bulan SelfieType sayesinde artık her yerde 10 parmak mesaj atabileceksiniz.

https://youtu.be/LRFvUYQ_SZ0

6 – Ekranlı Çanta!

Bükülebilir ekranları ile meşhur olan ve hatta kendine ait FlexPai adında katlanabilir akıllı telefonu olan Royole markası, CES 2020’de üzerinde katlanabilir ekran olan tişörtten, çantaya birçok ürün tanıttı.

7 – Sesli Komutla Çalışan Musluk ‘Moen Smart Faucet’

Halka açık tuvaletlerde çok tutacağını düşündüğümüz ABD’li Moen markasının yeni musluğu sesli komutlarla musluğu açıp kapatıyor ve hatta istediğiniz sıcaklıkta istediğiniz miktarda su alabiliyorsunuz.

OKU  Samsung Galaxy S22 Serisine Zam Yaptı! İşte Zamlı Türkiye Satış Fiyatları!

8 – Alexa’lı Duş Başlığı ‘Kohler Moxie’

Akıllı asistan Alexa ile bağlantılı çalışan Kohler Moxie duş başlığı ile duş sırasında istediğiniz şarkıyı çaldırabilir istediğiniz sesli notu aldırabilirsiniz.

https://youtu.be/3h_MltFCR0A

9 – Horlamaya Son Veren Yastık ‘Motion Pillow’

Fuarın dikkat çekici ürünlerinden biri olan Tenminds’in Motion Pillow ismini verdiği horlama karşıtı yastık, yatan kişinin horlamasını algılayarak kafasını çeviriyor yada yastığın yüksekliğini değiştirebiliyor.

https://youtu.be/RLkFn33oTj4

10 – Ginger’ın Torunu ‘S Pod’

20 yıl önce Ginger adını verdiği araçla scooter dünyasına yeni bir oluşum getiren Segway, şimdide oturarak kumanda üzerinden kontrol edilebilen ve 38 km hıza çıkabilen S Pod isimli scooter modelini tanıttı. S Pod’un 2021 yılında satışa sunulacağı söylendi.

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir