Reklam Alanı
Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 2.772 0

Apple AirPods Pro’nun Bilinmeyen Özellikleri!

Apple’ın yeni nesil kablosuz bluetooth kulaklıkları AirPods Pro’nun az bilinen özelliklerini sizler için sıraladık.

Apple’ın AirPods serisi ile birlikte teknoloji pazarında kablosuz bluetooth kulaklık patlaması yaşandı. Seriyi her yıl güncelleyen Apple, geçtiğimiz yıl çıkardığı AirPods Pro ile piyasada yine zirvede yer almaya devam etti.

Zirvede olsada AirPods Pro’nun varolan birçok özelliğinden çoğu henüz bilinmiyor. Bu özelliklerden bazılarını sizler için derledik.

Kulaklık Başlığını Seçmenize Yardımcı Olan Test

AirPods Pro modeli ile ilk defa bir Apple kulaklığında silikon başlık gördük. Üç farklı silikon başlık geldiğinden dolayı Apple, sizin en uygun sesi alabilmeniz için kulağınıza uygun başlığı seçmenizi kolaylaştırmak için bir test geliştirmiş. Bluetooth ayarlarından AirPods Pro aygıtına basarak gidebileceğiniz bu test, kulaklıklardan gelen sesin sızıntı yapıp yapmadığını anlayarak başlığın kulağınıza tam olarak oturup oturmadığına karar veriyor ve sizin hangi başlığı kullanmanızın uygun olacağını söylüyor.

AirPods Pro’yu Apple TV’ye Bağlayın

Sunduğu yüksek ses kalitesi ile gecenin ilerleyen saatlerinde bile sinema ortamı oluşturmanız mümkün. Apple TV’nin Bluetooth ayarlarından AirPods’unuzu seçerek kimseyi rahatsız etmeden yüksek sesle seyir zevkinize devam edebilirsiniz.

AirPods Pro’nuz Kaybolduysa Çözüm Find My!

Kablosuz bluetooth kulaklıklar her ne kadar kullanım açısından büyük kolaylık getirse de boyutlarından dolayı kaybolmaya elverişliler. Ancak Find My uygulaması sayesinde AirPods Pro’nuzu son kullandığınız yerin harita üzerinden görmeniz sağlanarak kaybolduğunda bulmanız kolaylaşıyor.

Gelen Mesajları Size Siri Okusun

Apple’ın ikinci nesil AirPods ve AirPods Pro kulaklıklarında akıllı asistan Siri, size gelen mesajları okuyor ve gelen aramaları söyleyebiliyor. Hatta mesaja cevap vermek istediğinizde sizi dinleyerek mesajı gönderebiliyor. Bunun için Siri ayarlarından mesajları sesli okumayla ilgili seçeneği işaretlemeniz yeterli.

OKU  iPhone SE 4 Hakkında İlk Bilgiler! Tasarım Değişiyor!

Live Listen ile Dışarıdaki Sesleri Duyun

iPhone modellerinde bulunan, uzaktaki sesleri duymanızı kolaylaştıran Live Listen özelliğini AirPods Pro ile de kullanabilirsiniz. Bunun için Kontrol merkezi ayarlarına girip duyma aracı ekle seçeneği üzerinden AirPods Pro’nuzu seçip yine kontrol merkezinden Live Listen özelliğini aktif ederek kullanabilirsiniz.

Gürültü Önleme Özelliğine Hızlı Geçiş

AirPods Pro ile gelen dışarıda ki sesleri duymanızı engelleyen aktif gürültü engelleme moduna geçmek çok kolay. Şeffaf mod denilen dışarıdaki sesleri duyabileceğiniz mod ile gürültü engelleme modu arasında hızlı bir geçiş yapmanız için AirPods Pro’unuza uzunca basmanız yeterli olacaktır.

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir