Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 2.679 0

Instagram, Çıplaklık Gerekçesiyle Birce Akalay’ın Fotoğrafını Kaldırdı

Popüler resim ve video paylaşım platformu Instagram, ünlü oyuncu Birce Akalay’ın 8 Mart’ta yaptığı paylaşımını ‘çıplaklık ve cinsellik’ nedeniyle kaldırdı.

Çıplaklık ve cinsellikle ilgili topluluk kuralları nedeniyle eleştirilen Instagram, yine tepki toplayan bir uygulamaya gitti.

Ünlü oyuncu Birce Akalay’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için paylaştığı görsel çıplaklık ve cinsellik nedeniyle kaldırdı.

Görselin ‘çıplaklık ve cinsellik kuralları’ gerekçe gösterilerek kaldırılmasına Akalay, “Teşekkürler @Instagram ????” ifadesi ile tepki gösterirken takipçileride yorumlarda ünlü oyuncuya destek verdiler.

Daha sonrasında oyuncu Akalay, “Kadınları öldürmeyin. Tecavüz ve taciz etmeyin. Vurmayın, sövmeyin, haklarını gasp etmeyin, ötekileştirmeyin, istediğiniz şekillere sokmaya, seslerini kısmaya, varlıklarını, kimliklerini, amaçlarını, hayallerini yok etmeye çalışmayın, içlerindeki çocuğu aşağılamayın, bedenlerini metalaştırmayın, kategorize etmeyin yeter! Yoksa bize her gün kadınlar günü” ifadelerini kullanarak görseli tekrar Instagram’a yükledi.

Paylaşımında Instagram’a tepkisinide belirten Akalay, yazısının altına İngilizce olarak “Bu paylaşım cinsel bir içerik taşımıyor! Sadece bir daire oluşturarak yüzen ve kahkaha atan 12 güzel kadın var. Kahkaha atıyorlar çünkü onlar birlikte olmaktan mutlu tamam mı Instagram?” açıklamasını ekledi.

OKU  TikTok'tan Canlı Yayınlara 18+ Hamlesi!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir