Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 405 0

Apple’dan Türkiye’de Ucuz iPhone Hamlesi

Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple, Türkiye’de iPhone satışlarını artırmak için uygun fiyatlı modeller getiriyor.

Son dönemlerde döviz kurlarında ki önü kesilemeyen artış elektronik ürünlere talebi mecburen azalttı. Bu durum hali hazırda yurt dışında da yüksek fiyatlarla satılan Apple ürünlerine ülkemiz şartlarında ulaşmayı güçleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde gelen devasa zamlarla birlikte Apple’ın resmi satış mağazalarında en uygun akıllı telefon modeli 7.499 ₺ etiketiyle iPhone SE modeli oldu. Son çıkan iPhone 13 serisinde fiyatlar 29 bin ₺’lere kadar çıkmakta.

Bu durum Türkiye dahil olmak üzere Çin ve Hindistan gibi ülkelerde iPhone satışlarında düşüşe sebep oldu. Bu ülkelerde kullanıcı sayısını artırmak isteyen Apple, uygun fiyatlı özel bir iPhone modeli projesi geliştirmeye karar verdi.

Bu proje kapsamında belirli ülkelerde uygun fiyatlı iPhone medelleri satışa çıkacak. Bu modeller çıktığı ülkeye özel olacak ve başka bölgede kullanılmayacak. Apple’ın bu modeller için düşük kâr marjıyla maksimum 200 dolar isteyeceği söyleniyor. Bu fiyat ülkemizde şimdilik 5.000 ₺ seviyelerine (vergilerle) denk geliyor.

Apple’un kuracağı metaverse evreni için daha çok kitleye sahip olmak istemesimden dolayı bu projeyi düşündüğü iddia edildi. İddialar gerçeğe dönüşecek mi hep beraber göreceğiz.

OKU  Galaxy A52 Mi yoksa Galaxy A53 5G Mi? Neler Değişti?

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir