Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 206 0

Dikkat! Tek Mesajla iPhone Hacklediler!

Siber güvenlik araştırmacıları tarafından ortaya çıkarılan yeni saldırı sonucunda iPhone modelleri tek mesajla hacklendi.

Kaspersky tarafından yapılan son araştırmada, “Operation Triangulation” isimli hacker grubunun zero-day saldırısının detayları gözler önüne serildi. 

Rapora göre çok aşamalı bir saldırı zinciri gerçekleştiren Triangulation grubu, iMessage aracılığıyla Apple’ın yazı tipi oluşturma sistemindeki bir hatadan yararlandı. Bu hatadan yararlanarak gönderilen kötü amaçlı kod içeren mesajlar ile cihaza saldırı başlatılıyor.

Araştırmacılar, cihaza sızdıktan sonra sistem düzeyinde erişim elde etmek için iPhone’daki çeşitli güvenlik korumaları atlayabilen bu saldırının donanım kayıtları hakkında herhangi bir belge bulamadı. Hatta Apple çalışanlarınında bu açıklara karşı yabancı oldukları ifade edildi.

Apple’ın güncelleme ile açıkları kapatmasına rağmen, iOS 16.6 veya daha eski sürümlere sahip olan modellerin bu saldırılara açık olduğu belirtildi. Yani iOS 17 sürümünü kullanan modeller bu yolla yapılan saldırılardan etkilenmeyecek.

OKU  Apple'dan Yılın İlk Zammı Geldi! İşte iPhone Modellerinin Yeni Fiyatları!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir