Reklam Alanı
Reklam Alanı
Huawei 510 0

Huawei’nin Katlanabilir Telefonu Mate V’den Sıra Dışı Tasarım

Bir süredir ismi ortada gezinen Huawei’nin katlanabilir akıllı telefon modeli Mate V’in tasarımı ortaya çıktı.

Katlanabilir akıllı telefon sektöründe, firmalar çalışmalarına devam ederken modellerde bir bir artıyor. Huawei şimdide Mate V isimli yeni oyuncusu ile geliyor.

Mate V modeli ile ilgili ortaya çıkan görüntü Huawei markasının tasarımda, Samsung’un piyasaya yön veren katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Z Flip serisinden esinlendiğini gösteriyor. Mate V modeli hem taşınması olarak hemde kullanılabilirliği olarak kolaylık sağlayan dikey katlanma sistemi ile gelecek.

Telefon katlandığında ilk olarak Huawei P50 modelinde gördüğümüz iki büyük delik göze çarpıyor. Ancak farklı olarak deliklerinden birinde kameralara yer verilmişken, ikincisinde ise yuvarlak mini bir ekran yer alacak. Bu ekranın Galaxy Z Flip serisinde gördüğümüz gibi bildirim ve kamera yardımcısı olarak çalışacağı düşünülüyor.

Modelin özellikleri bakımından heniz kesin bilgiler bulunmasada, HarmonyOS işletim sistemi ile 23 Aralık tarihinde tanıtılması bekleniyor. Huawei Mate V modelinin küresel çapta satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

OKU  Galaxy S22 Ultra'da İlginç Bir Ekran Arızası Baş Gösterdi!

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir