Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 232 0

Gazeteci Emre Özpeynirci, TOGG İçin Fiyat Tahminini Açıkladı! Fiyat Çok Yüksek!

Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobili TOGG için gazeteci Emre Özpeynirci, fiyat beklentisini açıkladı.

Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB tarafından 2018‘de kurulan ve otomobil üretmek için kolları sıvayan kısa ismiyle TOGG olan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu çalışmalara hızla devam ediyor.

İlk olarak 2022 yılının sonlarında seri üretim bandından inecek C-SUV modeli ile ilgili en merak edilen konuların başında fiyatlandırması geliyor. Resmi ağızlardan piyasa da rekabet edecek bir fiyatla geleceği söylense de net bir açıklama bugüne kadar hiç gelmedi.

25 yıldır otomotiv sektörü ile ilgilenen gazeteci Emre Özpeynirci, yaptığı röportajda dudak uçuklatan fiyat tahmini açıkladı. Özpeynirci açıklamasında özel bir teşvik olmazsa TOGG’un birinci el tahmini satış fiyatının 1 milyon TL olabileceğini söyledi.

Emre Özpeynirci yaptığı röportajda; “TOGG’un CEO’su, Türkiye’deki C-SUV sınıfındaki konvansiyonel araçlarla rekabet edeceklerini açıkladı. Bu araçların mevcut fiyatları 800 bin-1 milyon TL bandında değişiyor. Rekabet kanununa aykırı olduğundan TOGG’un fiyatını düşürmek için ÖTV desteği getiremezler ama başka bir teşvik uygulanabilir. ifadelerini kullandı.

OKU  TOGG'un Logosu Belli Oldu

{Webdroid}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir