Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 347 0

Merakla Beklenen Togg T10F Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Satış Tarihi!

Togg’un geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımla merak içerisinde bıraktığı T10F sedan modeli resmi olarak tanıtıldı.

Türkiye’nin yerli ve milli ilk elektrikli otomobili Togg T10X’den sonra yeni model de tanıtıldı. T10F model adı verilen akıllı cihaz bugün CES 2024 fuarında tanıtıldı.

Dinamik, sportif ve bir o kadar hacimli tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken T10F modeli, yedi adet hava yastığı gibi geliştirilen güvenlik önlemleri ile  NCAP tarafından 5 yıldızla ödüllendirilecek şekilde tasarlandı.

T10F’de RWD (standart menzil arkadan itiş), RWD (uzun menzil arkadan itiş) ve AWD (Uzun menzil dört çeker) olmak üzere üç farklı motor seçeneği olacak.

160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten RWD seçeneği 350+ standart menzil ve 600 km uzun menzile sahip olacak. 0-100 km/s hızlanması 4,6 saniye olan ve 530 kilometre menzile ulaşmayı hedefleyen AWD (uzun menzil dört çeker) versiyonu ise 320 kW / 436 beygir güce sahip olacak ve 700 Nm tork üretebilecek.

Uzaktan güncelleme (OTA) özelliği ile sürekli yenilenebilen sürücü destekleri ile donatılan Togg T10F, 15 km/saat hıza kadar olan yoğun trafikte elleri direksiyonda tutmadan sürüş sağlayan “yoğun trafik pilotu” asistan özelliği ile dikkat çekti. Ayrıca T10F modeli elektrikli aletlere enerji aktarımını mümkün kılan V2L (vehicle-to-load) teknolojisine de sahip olacak.

Togg T10F modeli üç farklı güç ve iki farklı donanım seçeneği ile 2025 yılında ilk olarak Türkiye’de satışa sunulacak. Cihazın fiyatı ile ilgili ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

OKU  TOGG'un Sedan Modeli Yeni Tasarımıyla Dünya Sahnesine Çıktı!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir