Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 1.071 0

TOGG’un Sedan Modeli Yeni Tasarımıyla Dünya Sahnesine Çıktı!

Ülkemizin yerli otomobil atağı TOGG, kendini dünyaya tanıtmaya devam ediyor.

Bugünlerde Las Vegas’ta düzenlenen CES 2022 Fuarı’nda TOGG, yaptığı etkinliklerle modelleri ve teknolojileri teker teker tanıtıyor. Şimdi de düzenlenen yeni bir tanıtımla yerli otomobilin Sedan varyantı tüm dünyaya sergilendi.

Tanıtımın açılışında otomotiv sektörünün geleceği hakkında konuşmalar yapan TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş, sıkça ‘akıllı araç’ kavramı ile bahsettiği Togg’un elektrikli otomobil pazarında nasıl rekabet edeceği ile yeni dönemle ilgili bilgiler paylaştı.

Daha sonra sahneyi TOGG Sedan devraldı. İlk olarak 2019 yılında içi gösterilmeden karşımıza çıkarılan sedan modelde değişikliklere gidildiği gözlendi.

Üst panjura eklenen LED aydınlatmalar ve aydınlatılmış yeni logo aracın ön kısmında ki değişiklikler olarak dikkat çekiyor. Değişen C sütunu ve tavan hattıyla beraber geri doğru açılan arka kapılar da konsepte ayrı bir hava katıyor.

Araçle ilgili detaylarda paylaşan Karakaş modelin, 100 km/s hıza 4.8 saniyede çıkabildiğini ve 400 hp’a kadar beygir üretildiği bilgisini verdi.

Togg’un ilk olarak Türkiye’de piyasaya sürüleceği, ardından İtalya, Almanya, Fransa, İspanya ve İsveç’te satışa çıkacağı açıklandı.

OKU  Otomobillerin Güncel Fiyatları Serisi Part 7 #HondaCivic

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir