Reklam Alanı
Reklam Alanı
Telefon 365 0

Xiaomi 13 Modelinden Sızıntılar Geldi! Şarj Hızı Üzebilir!

Xiaomi’nin amiral gemi modellerine yer verdiği serinin beklenen yeni üyesi Xiaomi 13 hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Kasım ayında tanıtılması beklenen Xiaomi 13 modeli, 2211133C model numarasıyla Çin’de  3C sertifikasından geçti. Sertifikada yer alan bilgilere göre modelin şarj hızı netlik kazandı.

Orta seviye modellerinde 120 W hızlı şarj desteği sunan şirket, Xiaomi 13 modelinde hayal kırıklığı yaşatabilir. Sertifikasyonda yer alan bilgilere göre Xiaomi 13 modelinde, bir önceki seride olduğu gibi 67 W hızında şarj desteği sunulacak.

4500 mAh veya 4700 mAh kapasiteli bir batarya ile gelecek Xiaomi 13’ün sızdırılan görseller ve bilgiler ışığında diğer detaylarına baktığımızda, modelin M11 Ultra’da ki arka kamera tasarımı ile geleceği görülüyor.

Arkada ters ‘L’ şeklinde dizilen kameralar ve sağ alt köşede yer alan bir adet LED flaş yer alıyor. Ana kamera olarak baz versiyonunda 50 MP çözünürlükte sensörün, pro modelinde ise 1 inç büyüklüğündeki Sony IMX989 sensörün kullanılacağı gelen bilgiler arasında.

Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağı düşünülen serinin pro modelinde 6.73 inç büyüklüğünde olan bir QHD+ Amoled panel, baz modelinde ise 6.38 inç büyüklüğünde Full HD+ Amoled panel bulunacak. İki modelde 120 Hz ekran yenileme hızı sunacak.

Pro modelinde 5.000 mAh kapasiyeli batarya kullanılacak serisinin Android 13 tabanlı MIUI 14 arayüzü ile Kasım ayında ilk olarak Çin’de tanıtılması bekleniyor. Küresel tanıtım tarihi ile ilgili ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

OKU  Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4'te Kullanılacak İşlemci Modeli Sızdırıldı!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir