Reklam Alanı
Reklam Alanı
Alışveriş 347 0

Dolar Uçtu, Apple Satışları Durdurdu!

Ülkemizde döviz kurlarında ki hızlı artış, büyük firmaları harekete geçirdi. Kurların rekor üstüne rekor tazelemesi üzerine Apple, bir ürünün satışını durdurdu.

Günlerdir yükselişine devam eden Dolar, bugün tüm zamanların rekorunu kırarak 13,50 ₺ seviyesine kadar çıktı. Bunun üzerine vatandaşlar alacakları elektronik ürünleri zamlanmadan sahip olmak harekete geçti. Zamlı fiyatlarla karşılaşmak istemeyen vatandaşlar sayesinde çoğu platformda stoklar tükendi.

İnsanların ürünler için uğradıkları platformardan biri de Apple’ın resmi internet mağazası oldu. Fiyatlar artmadan ürünlere sahip olmak isteyenler Apple’ın sitesinde bir şokla karşılaştılar. Apple’ın 2019 yılında tanıttığı ve ülkemizde de fazlasıyla tutulan iPhone 11 modeli satıştan kaldırıldı.

Yüksek özellik ve performansı günümüze göre nispeten uygun fiyata sunduğu için tercih edilen iPhone 11 modeli, Apple’ın resmi sitesinden satın alınamıyor. Ürün sepete eklenmek istendiğinde gönderim kısmında “Şu Anda Mevcut Değil” notu yer alıyor.

Bunun sebebi stokların tükenmesi mi ya da yükselen kur sonrası gelecek zam öncesi hazırlık mı olduğunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

OKU  iPhone 14 Serisinin En Ucuz ve En Pahalı Satıldığı Ülkeler Belli Oldu! Türkiye'nin Sıralaması Üzdü!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir