Reklam Alanı
Reklam Alanı
Film & Dizi 346 0

RTÜK’ten Konuşanlar Programına İnceleme!

İlk olarak YouTube üzerinden yayınlanan ve daha sonrasında Exxen platformuna geçen Konuşanlar programına RTÜK inceleme başlattı.

Hasan Can Kaya’nın sunuculuğunu yaptığı karşılıklı sohbet tarzında stand-up programı Konuşanlar, ilk olarak YouTube üzerinden yayınlanıyordu. Daha sonrasında Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen platformuna geçiş yapmıştı.

Programın içeriği yüzünden bazı kesimlerce eleştiriler alan Konuşanlar, gazeteci Nihat Genç tarafından da hedef tahtasına kondu. Genç resmi hesabından attığı tweette Hasan Can Kaya’nın seyirci ile eğlence amacıyla küfürlü diyaloğa girdiği bir kesit paylaştı. Ağır eleştirilerde bulunduğu tweet yaklaşık 3 milyon görüntülenme, 42 bin beğeni ve 3 bin yanıt aldı.

Eleştiriler üzerine harekete geçen RTÜK, program için inceleme başlattı. İnceleme duyurusunu resmi Twitter hesabından attığı tweetle RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin yaptı. Şahin tweetinde; “Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği “Konuşanlar” isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

1 Ağustos 2019‘da yürürlüğe giren düzenleme ile dijital platformlar RTÜK denetimi altına girmişti. Üst kurul toplantısında alınacak karar ile Exxen platformuna para cezası kesilebileceği düşünülüyor.

OKU  BluTV'den Ücretsiz İzleme Sürprizi!

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir