Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ekonomi 299 0

Kripto Yatırımcılarından Yüzde 40 Vergi Alınması İddiasıyla İlgili Açıklama Geldi!

Türkiye’de hazırlanan kripto para yasası kapsamında ortaya atılan bir iddia için açıklama geldi.

Uzun zamandır üzerinde çalışılan kripto para yatırımcılarıyla ilgili yasa tasarısı hakkında ne gibi maddeler olacağı bilinmese de her geçen gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Bu iddialarda biri de yatırımcılara yönelik uygulanacak yüzde 40’lık vergi idi. Birçok platformda tepkiye sebep olan bu vergi iddiası hakkında yakın kaynaklardan net bilgiler geldi.

Milliyet, kripto parası yasası üzerinde çalışan hükümetin kaynaklarına ulaşmayı başardı. Kaynaklar yüzde 40 vergi iddiasının gerçeği yansıtmadığını ifade ederek; “Devlet %40 vergi getirecekmiş gibi iddialar, yatırımcıyı tedirgin etmeye yönelik söylemler. Özel olarak vergi yok. Ama ortada bir işlem hacmi varsa diğer işlemler nasıl vergilendiriliyorsa bunda da durum aynı olacak.” açıklamalarında bulundular.

Kripto para piyasası ilgili ortaya atılan bir diğer iddia ise yasaklanması hususunda idi. Bu konuyla ilgili de açıklama yapan kaynaklar; “Burada herhangi bir yasak söz konusu olmayacak. Pandemi öncesi kripto para piyasasının büyüklüğü 400 milyon dolar iken şu anda 2 trilyonu aşmış durumda ve Türkiye işlem hacminde dünyada 5. sırada. Artık insanlar aracı kurumlarla uğraşmak istemiyor, bütün işlemlerini bu yolla yapmak istiyorlar. O nedenle en hızlı şekilde bu düzenlemeyi hayata geçirmemiz lazım. Kripto para, Türkiye’yi dünyada çok farklı ve iddialı bir konuma taşıyacak.” ifadelerini kullandılar.

OKU  Dolar Neden Yükseliyor? Bakan Nebati Açıklama Yaptı!

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir