Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ekonomi 461 0

Kripto Borsasında Sular Durulmuyor! Bitcoin’den Sert Düşüş!

Kripto yatırımcıların umutla beklediği haber gelmedi, borsada işler karıştı. Tüm birimler rekor düşüş gösterdi.

En çok kullanılan borsa platformlarından olan Binance, geçtiğimiz günlerde bir diğer kripto para borsası FTX’i satın alacağını duyurmuştu. Bu haber ile durağan seyreden birimler yükseliş trendine girmeye başlamıştı.

Binance’in FTX.COM ile beraber FTX.US’in de anlaşmaya dahil olmaması durumunda anlaşmadan çekileceği bazı kaynaklar tarafından iddia edilmişti. Son saatlerini bu haberler düşüşte geçiren Bitcoin, son darbesini biraz önce yedi.

Binance, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada FTX anlaşmasından çekildiğini duyurdu. İşte yapılan açıklama;

“Kurumsal durum tespitinin yanı sıra, yanlış kullanılan müşteri fonları ve ABD regülatörlerinin soruşturmalarıyla ilgili en son haberlerin bir parçası olarak, potansiyel FTX.com satın alımından vazgeçmeye karar verdik.

Başlangıçta, umudumuz FTX müşterilerinin likidite sağlamasına destek olabilmekti, ancak problemler kontrolümüzün ve yardım etme yeteneğimizin dışında yer alıyor.

Bir sektördeki her büyük aktör başarısız olduğunda perakende yatırımcılar zarar görecektir. Son birkaç yılda kripto ekosisteminin daha esnek hale geldiğini gördük ve zamanla kullanıcı fonlarını kötüye kullananların serbest piyasa tarafından ayıklanacağına inanıyoruz.

Düzenleyici çerçeveler geliştirildikçe ve endüstri daha fazla yerelleştikçe, ekosistem daha da güçlenecektir.”

Yapılan bu açıklama sonrasında ana kripto para birimi olan Bitcoin %15 düşüşle 15,748 dolar (292,847 TL) seviyelerine geriledi. Alt kripto para birimlerininde eşlik ettiği bu düşüşün ne zaman sonlanacağı ise belirsizliğini koruyor.

OKU  Türkiye'de Bir İlk! Binance'e 8 Milyon Lira Ceza!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir