Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 584 0

Her Reklamda Gizliliğe Vurgu Yapan Apple’dan Büyük Skandal! Veriler Kayıt Altında!

Her yeni telefon modeli çıkardığında reklamlarda mutlaka gizlilik özelliğini ön plana çıkaran Apple herkesi şaşırttı.

iPhone modellerinde kullanıcıların donanım ve yazılım verilerini inceleyerek daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlayan iPhone Analizi isminde bir özellik sunuyor. Apple’ın dediğine göre kullanıcılar isterse bu özelliği kapatabiliyor.

Ancak Tommy Mysk ve Talal Haj Bakry isimli siber güvenlik araştırmacıları konu ile ilgili korkutucu gerçeği açıkladılar. App Store ve Apple Müzik başta olmak üzere bazı iPhone uygulamalarını inceleyen iki araştırmacı, ayarları değiştirdikleri halde Apple’ın verileri kendi sunucularına gönderdiğini belirtti.

“Gönderilerin bilgilerin ayrıntı seviyesi Apple gibi bir şirket için şok edici” ifadelerini kullanan ekip, uygulamaların gerçek zamanlı olarak yapılan her şey hakkında bilgi topladığını belirtti. 

Ayrıca, verileri gönderen uygulamaların çoğunun kimlik numaralarını paylaştığını ve Apple’ın hizmetlerindeki etkinliğinizi izlemesine olanak tanıdığı açıklandı. Sadece Sağlık ve Cüzdan uygulamalarının, iPhone Analiz ayarının açık veya kapalı olmasına bakılmaksızın herhangi bir analiz verisi aktarmadığı bilgisi aktarıldı.

Apple’ın bu iddialar karşısında ne açıklama yapacağı en merak edilen konuların başında geliyor.

OKU  Apple'dan Yılın İlk Zammı Geldi! İşte iPhone Modellerinin Yeni Fiyatları!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir