Reklam Alanı
Reklam Alanı
Film & Dizi 337 0

‘Konuşanlar’ Gündemi Meclise Taşındı! Acun Ilıcalı’nın İncelenmesi İstendi!

Geçtiğimiz günlerde Konuşanlar programı ile ilgili sosyal medya üzerinde başlayan tartışma meclis gündemine taşındı.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen platformunda yayınlanan Konuşanlar programı, sunucusu Hasan Can Kaya ile seyirciler arasından karşılık sohbet tarzında yayınlanmaya devam ediyor. Yüksek izleyici potansiyeline sahip program bu aralar içeriği ile gündemde.

Gazeteci Nihat Genç’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı eleştiriyi ve RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in programa inceleme başlatıldığının yer aldığı duyurusunu dün yayınladığımız aşağıda bağlantısı bulunan haberde detaylıca anlatmıştık.

RTÜK’ten Konuşanlar Programına İnceleme!

“Konuşanlar programı vasat, Hasan Can Kaya seviyesizdir”

Şimdide adı geçen program meclis gündemine taşındı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı TBMM Genel Kurulundaki konuşmasında, bazı programların gençleri zehirlediğine dikkat çekti. Kaşıkçı Konuşanlar programı ile ilgili ise; “Konuşanlar adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür.” ifadeleri ile sert eleştirilerde bulundu.

Konuşmasını devamında Kaşıkçı; “Yapılan iş ‘İçerik üretmek, kara mizah ya da ofansif mizah’ denilerek geçiştirilemez. Sahne ve seyirci ilişkisi bir saygı temeli üzerine kuruludur. Konuğun sunucuya, sunucunun konuğa küfretmesiyle gelinen seviyeyi ve bu durumun ifade özgürlüğüyle savunulmasını Ülkü Ocaklarından yetişen bir birey olarak anlamak mümkün değildir.” açıklamasında bulundu.

Programın yayınlandığı Exxen platformunun mimarı Acun Ilıcalı’yıda hedef alan Lütfi Kaşıkçı aynı konuşmasında; “Ayrıca, reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı, her şeyin daha fazla abonelik ve daha fazla reyting olmadığı ve milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu kendisine hatırlatılmalıdır.” açıklamalarında bulundu.

OKU  RTÜK'ten Konuşanlar Programına İnceleme!

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir