Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 337 0

Araç Satışında Yeni Model: Fabrikadan 2. El!

Ülkemizde sıfır araç fiyatlarının ulaşılamaz seviyelere çıkmasınan dolayı, yeni formuller düşünülmeye başlandı. Bu formüllerden yenisi fabrikadan ikinci el!

Otomotiv sektörüyle alakalı yaptığı haberler ile bilinen gazeteci Emre Özpeynirci, yeni haberinde Renault markasının ülkemizde düşündüğü yeni hamlesini ele aldı. Özpeynirci, Fransız otomotiv devi Renault’un hali hazırda birkaç ülkede kullandığı ‘Refactory’ adında ki sistemini ülkemize getirmeyi planladığını aktardı.

‘Refactory’ uygulaması ilk olarak 2020 yılının sonunda Fransa’daki Flins fabrikasında başlatıldı. Bu uygulama ile şirket, hem bünyesindeki markaların kullanılmış araçlarının geri dönüşümünü sağlıyor hem de 2. el araçları fabrikadan yeni çıkmış gibi yeniliyerek yeniden satıyor.

Fransa’dan sonra Sevilla fabrikasına da taşınan bu sistemin, Fransız şirketin Türkiye’de kurduğu Renault Group Otomotiv (RGO) isimli çatı şirketinin CEO’su Hakan Doğu tarafından, Bursa’a bulunan Renault fabrikasına da getirilmesi planlanıyor.

Hakan Doğu’nun Türkiye’de çok başarılı olacağını düşündüğü bu uygulamanın detayları henüz belli değil. Ancak ülkemizde uygulanmaya başlamasının ardından, tüketicilerin ellerindeki otomobili üretildiği fabrikaya verip yeniletme şansına ya da o markanın doğrudan fabrikada yenilenen 2. el otomobilini satın alma imkanına sahip olabilmesi bekleniyor.

OKU  TOGG'un Logosu Belli Oldu

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir