Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 339 0

Apple Kepenk Kapattı! iPhone Üretimleri Durdu!

Büyük teknoloji üreticilerinden Apple zor günler yaşıyor. Normalde siparişleri yetiştiremiyor olması gerekirken üretimler durdu.

Covid-19 salgının başlaması ile akıllı telefon üreticileri başta olmak üzere teknoloji üretimi yapan tüm firmalar sıkıntı yaşamaya devam ediyorlar. Sıkıntı yaşayan firmalardan biride ABD’li büyük üretici Apple oldu.

Tedarik zincirinde ki aksamalar ve tüm dünyada yaşanan çip krizi iPhone üretimlerinin durmasına sebep oldu. En büyük Japon borsa endeksi Nikkei’den gelen rapora göre Apple, hem tedarik zincirinde ki hemde Çin’de ki güç kısıtlamasından dolayı 10 yıldan fazla bir süredir ilk kez montaj hattını “birkaç gün” durdurmak zorunda kaldı.

Yıl sonu geleneği olarak tatil alışveriş sezonları için kesintisiz mesaili üretim yapması gereken Apple’da çalışan bir yetkili durumu; “Sınırlı bileşenler ve çipler nedeniyle, tatillerde fazla mesai yapmak ve ön saflardaki işçilere ekstra ücret ödemek anlamsızdı. Bu daha önce hiç olmamıştı. Geçmişte Çin’in altın bayramı, tüm montajcıların üretime hazırlandığı en hareketli dönemdi.” ifadeleri ile anlattı.

OKU  AirPods Pro 2 Hakkında Detaylar Gelmeye Başladı

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir