Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 379 0

iPhone 13 Serisinde Şaşırtan Ekran Arızası!

Apple’ın geçtiğimiz yıl satışa çıkardığı iPhone 13 serisinde sinir bozan bir ekran sorunu ortaya çıktı.

Şimdilerde Çin’in sosyal medya ağı Weibo’da birçok iPhone 13 kullanıcısı, ortaya çıkan ekran sorunundan şikayetçi oluyor. 

iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max dahil serinin tüm üyelerinde pembe ekran sorunu baş gösterdi. Sorun ortaya çıktığında tüm ekran pembeye dönüyor ve durum çubuğundaki simgeler görünür durumda kalıyor. Kullanıcılar ne yeniden başlatmanın ne de ayarları sıfırlamanın sorunu çözmediğini söylüyor.

Sosyal medya platformu Weibo’da Boss Lianbo takma adlı bir kullanıcı sorunu Apple müşteri hizmetlerine bildirdiğini ve cevap olarak “Bu durumun bir donanım sorunu olduğunu gösteren bildirimler almadık.” açıklamasının verildiğini belirtti.

Ayrıca kullanıcı Apple müşteri hizmetlerinin sorunun giderilmesi için kullanıcılardan cep telefonu verilerini yedeklemelerini ve sistemi en son sürüme güncellemelerini tavsiye ettiğini söyledi. Ayrıca, telefondaki bazı uygulamalar güncellenmemişse, uygulama sürümünün ve iOS sürümünün uyumsuz olmadığından emin olmak için bu uygulamaları güncellemesinin fayda sağlayacağı aktarılmış. 

Bu sorunun serinin satışa çıkmasından hemen sonra Ekim ayında ortaya çıktığı, ancak şimdilerde söylenmeye başlandığı söyleniyor. 

OKU  Alınan Patentlere Göre Apple Car Böyle Görünecek

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir