Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 405 0

Tesla Tüm Modelleriyle Türkiye’ye Geliyor

Elektrikli otomobil denince akla gelen ilk firmalardan biri olan Tesla, ülkemize ayak basmaya hazırlanıyor.

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, elektrikli otomobil pazarının en önemli aktörlerinden biri. İlk olarak 2018 yılında Türkiye pazarına girmeyi düşünen Tesla, yıl bitmeden bu kararını askıya almıştı. Yarım kalan hikaye, bu yıl gerçekleşecek gibi duruyor.

Hürriyet’ten Eyüp Serbest’in haberine göre Tesla, Türkiye macerası için iki önemli hamle yaptı. İlk olarak Türkiye’de ki faaliyetleri yürütmek amacıyla ‘Tesla Motorları’ adında bir şirket kuruldu. İkinci bir hamle olarakta şirketin CEO koltuğuna, Lufthansa’nın Türkiye ve Irak CEO’su olarak görev yapan Kemal Geçer getirildi.

Şirkette yapılan 50 milyon TL’lik sermaye artırımıyla Türkiye operasyonuna hız veren Tesla’nın, bu yıl Model 3, Model S, Model X ve Model Y’yi Türkiye’de piyasaya süreceği ileri sürüldü. Tesla’nın Türkiye operasyonu sadece satışla sınırlı kalmayacak.

Şirket servis, bakım ve yol yardımı gibi konularda da ekipleriyle müşterilerine hizmet verecek. Ayrıca şirketin internet sitesinde, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Aydın, Balıkesir ve Sakarya gibi şehirlerde Supercharger istasyonlarının kurulacağı görülüyor.

Şirketin Türkiye operasyonu için iş ilanlarını da kısa süre içinde paylaşmaya başlaması bekleniyor.

OKU  Elon Musk Ne Kadar Vergi Vereceğini Açıkladı!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir