Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 346 0

Sıra iPhone 15 Serisinde! İşte Ortaya Çıkan İlk Bilgiler!

iPhone 14 serisi yeni tanıtılmışken, serinin bir sonraki üyesi iPhone 15 modelleri hakkında ilk biligler geldi.

Apple geçtiğimiz günlerde merakla beklenen iPhone 14 serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Dynamic Island adını verdiği animasyonlu çentiği ile dikkatleri üzerine çeken modeller, henüz kullanıcılarla buluşmamışken, iPhone 15 serisi hakkında ilk bilgiler geldi.

Apple ürünleri hakkında yaptığı sızıntılarla tanınan LeaksApplePro isimli Twitter kullanıcısı, iPhone 15 serisi hakkında bilgiler aktardı. Model isimlerinden, işlemcilere birçok bilgilerin yer aldığı bilgileri madde madde sıraladık.

İşte iPhone 15 Serisi Hakkında İlk Bilgiler

  • iPhone 15 serisi dört modelle gelecek. Bunlar iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Ultra olarak adlandırılacak. iPhone 14 serisinde ‘Pro Max’ olarak isimlendirilen 6.7 inç büyüklüğünde ki model, iPhone 15 serisinde ‘Ultra’ olarak isimlendirilecek.
  • Bu iPhone 15 Ultra modelinin en iyi ihtimalle 1.199  dolardan satışa çıkması bekleniyor. iPhone 14 Pro Max modeli ile kıyaslandığında 100 dolarlık bir artış olacağı görülüyor.
  • Apple, yapacağı batarya iyileştirmeleri ile iPhone 15 Ultra modelinde pil ömrünü 3-4 saat artırmayı hedefliyor.
  • Apple uzun zamandır 8K video kaydı üzerinde çalışıyor. Bu yeniliğin hangi modellerde olacağı yada sadece Ultra modelinde mi olacağı henüz net değil.
  • Tüm modellerde USB-Type C bağlantısı ve Dynamic Island adı verilen animasyonlu çentik tasarımı bulunacak.
  • İşlemci kısmında aktarılan bilgi ise iPhone 15 ve 15 Plus modellerinin bu yıl tanıtılan A16 Bionic işlemcisi, 15 Pro ve 15 Ultra modellerinin gelecek yıl tanıtılacak A17 Bionic işlemcisi ile geleceği.

Tabiki de bu bilgiler şimdilik sızıntı olmaktan öteye geçmiyor. İlerleyen dönemlerde gelecek bilgiler ile doğru olup olmadıklarını hep beraber göreceğiz.

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir