Reklam Alanı
Reklam Alanı
Diğer 343 0

OPPO Find N Sağlamlık Testinde! Başına Gelmeyen Kalmadı!

Oppo’un iddialı katlanabilir akıllı telefonu Find N, sağlamlık testine girdi. Testin sonuçları haberde…

Katlanabilir akıllı telefon piyasasında büyük şirketler tek tek söz söylemeye başladı. Bu şirketlerden biri de Çin’li teknoloji üreticisi Oppo oldu. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Oppo Find N, modeli tasarımı ile Samsung’un Galaxy Z Fold modelinde de olduğu gibi yandan açılan tasarıma sahip.

Satışa sunulmasının ardından çok kısa sürede tüm stokları tükenen Oppo Find N, JerryRigEverything isminde yaptığı sağlamlık testleri ile bilinen YouTube kanalının eline düştü. Her sağlamlık testinde olduğu gibi ilk olarak bıçaklı bir çizik testi ile başlanıyor. Cihazın bu testte çok dayanıklı olduğu görünmese de Gorilla Glass Victus koruması ve Mohs sertlik ölçeğinde 6 puan taşıdığı için, cepte taşındığı esnada anahtar veya madeni para kaynaklı çiziklerden etkilenmeyeceği düşünülüyor.

Find N’in tanıtımında Oppo, modelde “Flexion Hinge” mekanizması kullandığını ve bunun tank kadar sağlam olduğunu iddia etmişti. Yapılan bükme testinde bu iddiayı savunur şekilde model herhangi bir hasar belirtisi göstermiyor. Modelin menteşe kısmında da bir takım testler uygulandığında sorunsuz çalıştığı görülüyor.

Test sonucunda Find N modelinin Oppo’nun ilk katlanabilir akıllı telefonu olmasına rağmen, şirketin gayet sağlam bir cihaz geliştirdiği görülüyor. Bu durumda gelecek dönemlerde satışa sunulacak yeni modellerin daha da dayanıklı olacağı hakkında bilgi veriyor.

OKU  Apple'dan Türkiye'de Ucuz iPhone Hamlesi

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir