Reklam Alanı
Reklam Alanı
Telefon 411 0

MIUI 13 ile Gelecek Yenilikler

Xiaomi markasının akıllı telefonlarında kullandığı MIUI arayüzünün yeni versiyonu ile karşımıza çıkmasına az bir zaman kaldı. MIUI 13 sürümü ile gelecek yenilikler yazımızda.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi ve onun alt markaları Poco ile Redmi markaları akıllı telefonlarında MIUI arayüzünü kullanıyorlar. Kullanıcıları memnun edebilmek için güncelleme çalışmalarına devam eden Xiaomi, hali hazırda MIUI 12.5 Enhanced Edition sürümünü hız kesmeden müşterilerine sunmaya devam ediyor. Android 12 tabanlı MIUI 13 arayüzünün kararlı sürümününde yayınlanmasına sayılı günler kala ne gibi özellikler ekleneceğine beraber bakalım.

Smart Toolbox

Gelecek yeniliklerden en göze çarpanı Smart Toolbox. Ülkemizde ‘Akıllı Araç Kutusu’ adıyla geçeceğini düşündüğümüz özellik ile şimdiki sürümde sadece oyun ve videolarda, sağ ve sol taraftan açılan menü sayesinde uygulama açabilme rahatlığı telefonda ki her menüde, her uygulamada sağlanabilecek.

Kamera Ayarlarını Koruma

Bu özellik sayesinde daha önce sıfırlanması ile can sıkan kamera ayarlarını koruma amaçlanıyor. Yani siz fotoğraf ve video çekmek için ayarlarınızı yapıyorsunuz ve bu ayarlar bir daha hiç silinmiyor. Bu özellik ile sıfırlanmasını istemediğiniz ayarları öncesinde işaretlemeniz gerekiyor.

Yeni Pil Sıcaklık Göstergesi

Xiaomi getirdiği bu yenilik ile kullanıcıların kafa karışıklığını dağıtmak istiyor. Öyleki şu anda pil sıcaklığını herhangi bir Xiaomi, Redmi ve Poco modellerinde görebilmek mümkün. Ama pil sıcaklığı derece olarak yazdığında iyi mi olduğu kötü mü olduğu çoğu kullanıcı tarafından anlaşılmıyor. Xiaomi’de bu duruma el attı ve artık sıcaklık kısmında ”soğuk, normal ve sıcak” terimleri kullanılacak.

Gelecek diğer yeniliklere baktığımızda;

Sağlık uygulamasında yeni karakter ve tasarım

Galeri uygulamasına Kronolojik Kaydırma Çubuğu

Tema uygulamasında tasarımsal değişiklikler

Xiaomi tarafından resmi tanıtım yapılmadığından yazımızda ki bu yenilikler sızıntılar ile ortaya çıktı. Başka ne gibi yenilikler geleceği ise henüz bilinmiyor. Uygulama bazlı yeniliklerin dışında MIUI 13 sürümü ile performans tarafında da ciddi iyileştirmeler sunulmasıbekleniyor.

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir