Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun / Uygulama 368 0

PUBG’den Büyük Sürpriz!

Battle Royale tarzı oyunlar arasında en popülerlerinden biri olan PUBG, yeni yıla güzel bir süprizle giriyor.

İlk olaray 2016 yılının yaz aylarında piyasaya sürülen PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyun dünyasına yeni bir akım kazandırmıştı. Birinci tekil hayatta kalma tarzı ile rekabeti sonuna kadar yaşatan PUBG, daha sonrasında mobil sürümü ile milyonlarca kullanıcıyla buluşmuştu.

Mobil sektörde istediği potansiyeli yakalayn PUBG, diğer platformlarda rekabet etmekte zorlanıyordu. Bunun sebebi olarak bilgisayar, PlayStation ve Xbox sürümlerinin oyunseverlere ücretli bir şekilde sunulduğu görülüyordu.

Türkiye’de bilgisayar sürümü 87 ₺’den, PlayStation sürümü 259 ₺’den ve Xbox sürümü 50 ₺’den satılan PUBG artık bu durum sona eriyor. YouTube’da yer alan PUBG US (ABD) kanalından yayınlanan bir video ile oyunun ücretsiz olacağı müjdesi PUBG hayranlarına duyuruldu.

Videoda oyunun artık ‘Free To Play’, yani Türkçe açıklaması ile oyun içi satın almalı ücretsiz oyun formatına gireceği belirtildi. Videoda ücretsiz sürüme geçiş için 12 Ocak 2022 tarihi işaret edildi. Bu zamana kadar oyun ücretli olarak satın alınacak.

OKU  AKUT'un 'Güvendeyim' Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? (Video)

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir