Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun / Uygulama 350 0

EA Hacklendi! FIFA Ultimate Hesapları Boşaltıldı!

FIFA geliştiricisi EA Games’e yapılan hack saldırısı sonucu birçok hesap tehlikeye girdi.

Son zamanlarda sıkça karşımıza hack saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Bilgisayar korsanları bu kez gözlerine EA Games’i kestirdi. Yapılan saldırıda üst seviye birçok FIFA kullanıcı hesaplarının hacklendiği ortaya çıktı.

Durumdan etkilenen FIFA kullanıcıları sosyal medyadan şirkete büyük tepki gösterdi. Araştırma çalışmalarına devam eden EA, saldırıların insan kaynaklı hatalardan dolayı oluştuğunu belirtti.

Müşteri deneyimini arttırmak için kurulan birimdeki bazı insani hatalar, bilgisayar korsanlarının çift doğrulamalı güvenlik sistemini kolayca ekarte etmelerini sağladı. Konuyla ilgili şirket şu açıklamayı yaptı:

“İlk araştırmamız sayesinde, bir dizi hesabın kimlik avı teknikleriyle ele geçirildiğini doğrulayabiliriz. Tehditleri ve diğer ‘sosyal mühendislik’ yöntemlerini kullanarak, kötü niyetli hareket eden kişiler, müşteri deneyimi ekibimizdeki insan hatalarından yararlanmayı başardılar ve diğer oyuncu hesaplarına erişmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını atladılar.

Bir yandan saldırıyı yapan kişileri tespit etmeye çalışan EA, bir yandan da içi boşaltılmış olan FIFA Ultimate hesaplarını eskisi gibi sahiplerine ulaştırmak için çaba sarfediyor.

OKU  Steam'da Yılın En İyi Oyunları Belli Oldu

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir