Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun / Uygulama 386 0

Rusya’ya Bir Yaptırımda FIFA 22’den!

Ukrayna üzerine saldırı düzenleyen Rusya’ya karşı yaptırımlar hız geçmeden devam ediyor. Bir yaptırımda FIFA 22’den geldi.

Rusya’nın Ukrayna Devleti’ne karşı başlattığı savaşında sekizinci güne girildi. Her geçen gün dozu artan savaşta, ülkeler ve büyük şirketlerden Rusya’ya karşı yaptırımlar gelmeye devam ediyor.

Bu yaptırımlara bir yeniside oyun sektöründen geldi. Ünlü futbol oyunu FIFA serisinin geliştirici Electronic Arts, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Rusya Milli Takımı dahil olmak üzere bütün Rus kulüplerini FIFA’nın tüm platformlarda ki oyunlarından çıkarıldığını açıkladı.

Barış ve Ukrayna işgaline son!

EA Sports’un Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“EA Sports Ukrayna insanlarıyla dayanışma içinde durmaktadır ve futbol dünyasındaki birçok ses gibi barış ve Ukrayna işgaline son çağrısı yapmaktadır.

EA Sports, FIFA ve UEFA’daki ortaklarımıza uygun olarak, Rusya milli takımını ve tüm Rus kulüplerini EA Sports FIFA ürünlerinden (FIFA 22, FIFA Mobıle ve FIFA Onlıne) çıkarmak için süreçleri başlattı.

Oyunlarımızın diğer alanlarında ilgili değişiklikleri aktif olarak değerlendiriyoruz. Topluluklarımızı yapılan her türlü işlem hakkında güncel tutacağız ve bu güncellemeler üzerinde çalışırken oyunculara sabırları için teşekkür ederiz.”

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ve Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) geçtiğimiz günlerde Rusya Milli Takımı ve Rus futbol kulüplerinin tüm müsabakalardan men edileceğini açıklamıştı. Daha önce NHL 22 oyunlarından Rus ve Belarus takımlarını çıkaran EA Sports’un bu hareketi ile, uluslararası alınan kararların oyun sektöründe ki etkisinide göstermiş oldu.

OKU  EA Hacklendi! FIFA Ultimate Hesapları Boşaltıldı!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir