Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sağlık 334 0

Dünya Sağlık Örgütü’nden Korkutan Omicron Açıklaması!

Dünya Sağlık Örgütü, elde edilen son veriler sonucunda Omicron varyantı ile ilgili korkutan bir açıklama yaptı.

Koronavirüsün geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ve hızla yayılan Omicron varyantı hakkında Dünya Sağlık Örgütü tarafından yüksek derecede bulaşıcı olduğunun kanıtlandığı açıklandı.

DSÖ’nün Avrupa Direktörü Hans Kluge düzenlediği basın açıklamasında, Avrupa için karamsar bir tablo çizdi. Önümüzdeki 6-8 haftada Avrupa nüfusunun yüzde 50’den fazlasının enfekte olmasının öngörüldüğünü söyleyen Kluge basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık Ölçümleri ve Değerlendirme Enstitüsü’nün (IHME) tahminlerine göre, önümüzdeki 6-8 hafta içerisinde Avrupa nüfusunun yarısından fazlasına Omicron varyantı bulaşmış olacak.Daha önce görülmemiş boyuttaki bulaşı sebebiyle, koronavirüsten dolayı hastaneye yatışlarda artış yaşanıyor. Omicron’un aşıdan kaçınma potansiyelini daha iyi anlayabilmek için daha fazla araştırmalara ihtiyaç var. Yapılmakta olan araştırmalardan önümüzdeki haftalarda ilave veriler bekliyoruz.

DSÖ’nün Avrupa Direktörlüğü’nde görev yapan Dr. Catherine Smallwood ise, koronavirüs salgınının pandemi yerine ‘endemi*’ olarak tanımlanması için gerekli koşulların oluşmadığını belirtti. Smallwood, “Koronavirüs yayılımının endemi olduğu yönünde bir açıklama yapabilecek bir durumda kesinlikle değiliz” açıklaması yaptı.

* Bir enfeksiyon etkeninin veya hastalığın belirli bir coğrafyada veya toplulukta sürekli görülmesi durumu.

OKU  TURKOVAC'ın Açıklanan Faz-3 Sonuçlarına Göre Etkisi Belli Oldu!

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir