Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 329 0

Domino’s Pizza Hacklendi Mi? Şirketten Açıklama Geldi!

Domino’s Pizza’nın hacklendiği haberi sosyal medyada gündem oldu, şirketten konuyla ilgili açıklama geldi.

Dünyanın en büyük uluslararası pizza dağıtım şirketlerinden Domino’s Pizza, kötü niyetli internet korsanları tarafından siber saldırıya uğradığını açıkladı.

Yapılan siber saldırıda, sisteme kayıtlı müşterilere ait isim, soyisim, iletişim bilgileri, müşteri numarasının kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ele geçirildiği belirtildi.

Domino’s, saldırı ile ilgili müşterilerine e-posta göndererek şu açıklamaları yaptı; 

“Şirketimiz, tarafımıza gelen bir e-posta ile müşterilerimize ait kişisel verilere erişildiği iddiasıyla kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tehdit edilmiştir. Bu çerçevede kamuoyunu bilgilendirmemiz gereği hasıl olmuştur.

Tehdit içeren söz konusu e-postanın ardından detaylı incelemeler şirketimiz tarafından derhal başlatılmış, teknik kontroller sağlanmış, teknik ve idari tüm tedbirler alınmış ve Kişisel Verilerin Korunması Kurumuna gerekli bildirimler yapılarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmak suretiyle hukuki süreç başlatılmıştır.”

“Şifrelerinizi değiştirin”

Domino’s yaptığı açıklamada kullanıcılarına sistemdeki şifreleri başka bir üyelikte kullanıyorlarsa değiştirmeleri konusunda uyarıda bulunarak şu ifadeleri kullandı;

“Kurumumuz, finansal bilgileri içeren herhangi bir kredi kartı verisi tutmamaktadır. Bu yüzden finansal verilere erişim söz konusu değildir. Günümüzde artan siber saldırıların birçok kurum ve kuruluşu tehdit etmesi dikkate alınarak, şeffaflık ve açıklık ilkeleri çerçevesinde bu bildirimi sizlerle paylaşma gereği duyduk. Mevcut Domino’s şifreniz ile giriş yapmaya çalıştığınızda hata uyarısı alacağınız için şifrenizi değiştirip sipariş vermeniz gerekmektedir. Aynı şifreyi başka siteler için kullanıyorsanız da bu şifreleri değiştirmenizi, yeni şifrenizin güçlü karakterlerden oluşmasını, kişisel bilgilerinizi talep eden yazışmalarda dikkatli olmanızı ve bilinmeyen adreslerden gelen e-postalardaki linklere tıklamamanızı tavsiye ederiz

OKU  Ünlü Hacker Grubu Anonymous'tan Rusya'ya Büyük Darbe!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir