Reklam Alanı
Reklam Alanı
Android 776 0

WhatsApp’ta Reklam Dönemi!

Çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları arasında en çok tercih edilen ve dünya genelinde toplam 1.5 milyar kullanıcısı olan WhatsApp’ta reklam dönemi başlıyor.

WhatsApp çıktığı 2009 yılında bu zamana kadar mesajlaşma uygulamaları arasında her zaman en çok tercih edilenler arasında yer almayı başardı. Kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artan WhatsApp’ın geliştiricileri 2012 yılında “gelir amaçlı kullanmamak ve kullanıcı verisi toplamamak” olmak üzere iki büyük söz vermişlerdi.

Daha sonrasında WhatsApp, 2014 yılında reklamları ile meşhur Facebook’a satıldı. Reklamları ile meşhur diyoruz çünkü hem kendi platformunda hemde elinde bulundurduğu bir diğer popüler platform olan Instagram’da her yerde çıkan reklamlar artık kullanıcıların canını sıkan seviyeye geldiler.

Facebook’un elinde ki neredeyse tek reklamsız platform olan WhatsApp’ta artık bu ünvanını terk ediyor. WhatsApp’a gelecek yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların hikaye paylaştıkları ‘Durum’ sekmesinde reklamlar gözükecek. Bu durumda Facebook, geliştiricilerin verdiği “gelir amaçlı kullanmamak” ve buna bağlı olarak kullanıcıya göre reklam göstereceğinden dolayı bilgi toplaması gerektiğinden “kullanıcı verisi toplamamak” sözlerini yoksaymış olacak.

Geçen yıl 2020 yılı itibari ile başlanacağı duyurulan reklamların karşımıza çıkması artık an meselesi. Bu durumdan rahatsız olan bazı kullanıcılar WhatsApp’ın reklam alması durumunda platformu terk edeceklerini söyleyerek Mark Zuckerberg’e ve Facebook’a öfkelerini gösteriyorlar.

OKU  Captain Tsubasa Geri Dönüyor!

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir