Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun / Uygulama 274 0

Twitch İçin Ortaya Atılan Kara Para Aklama İddiası Meclise Taşındı

Canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch için günlerdir dillendirilen kara para aklama iddiası meclise taşındı.

Geçen ay uğradığı hacker saldırısı ile tüm kirli çamaşırları ortaya çıkan Twitch platformunda, haksız kazançlar Türk kullanıcıların dikkatini çekmiş ve sosyal medya da #TemizTwitch akımı başlamıştı.

İzlenme sayıları çok düşük olan bazı kullanıcıların binlerde dolar kazanması dikkatleri üzerlerine çekmişti. Konu üzerinde araştırma yapıldığında suç örgütlerinin kullanıcılarla anlaşarak kara para akladıkları ortaya çıkmıştı.

Kara para aklama operasyonu Twitch’te BIT bağışı ile yapılıyor. Edinilen bilgilere göre suç örgütleri kullanıcılarla %20’lik anlaşma yapıyor. Yani yapılan bağışların %20’sini kullanıcılar alırken kalan kısım kripto para alınıyor ve suç örgütlerinin cüzdanlarına transfer ediliyordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Gürsel Tekin, konu ile ilgili TBMM’ne önerge sunarak konunun araştırılması ve Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını rica etti.

OKU  eFootball 2022'den Kötü Gidişat! Para İadeleri Başladı!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir