Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 361 0

Tesla’nın Sitesinde Şaşırtan Coin

Tesla’nın internet sitesinde araştırma yapan bir grup, ödeme yöntemleri içinde Bitcoin’in yanında şaşırtan bir kripto para birimini gördü.

Tesla’nın büyük hissedarı Elon Musk’ın kripto para sevdası herkesin bildiği bir durum. Daha önce Elon Musk, Tesla marka araç alımlarında kripto para ile satışında yapılabileceğini söylemişti.

WatcherGuru isimli kripto para bilgi paylaşım platformundaki bazı geliştiriciler, Tesla’nın internet sitesinde herkese açık olmayan kodlara ulaşmayı başardı. Bu kodların içinde alternatif ödeme yöntemleri arasında Bitcoin’nin yanında şaşırtıcı şekilde Shiba Inu’nun ekli olduğu görüldü.

Doge coin ısrarı ile bilinen Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta Shiba’nın Twitter hesabı ile yaptığı konuşmada elinde “hiç” Shiba Coin bulundurmadığını dile getirmişti. Bu durumda ödeme yöntemi olarak neden Shiba’nın eklendiği merak konusu oldu.

Tesla ya da Elon Musk tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Karşı taraf Shiba ise yaptığı açıklama da kripto para birimini geliştiren yazılımcılardan bir tanesinin bu kodları incelediğini ve durumu doğruladığını ifade etti.

Durum nereye gidecek bilinmez ama bu aralar sert bir ralli yapan Shiba ve yatırımcıları için bu haber oldukça olumlu karşılandı.

OKU  Kripto Borsası Sahibinden Ethereum Fiyat Tahmini!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir