Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sağlık 336 0

Prof. Dr. Uğur Şahin’den Omicron Varyantı için Aşı Açıklaması

İki yıl önce mahvedercesine hayatımıza giren Covid-19 virüsünün yeni varyantı Omicron hakkında Uğur Şahin’den açıklama geldi.

2019 sonlarında hayatımıza Çin üzerinden ‘merhaba’ diyen ve bugüne kadar milyonlarca kişinin ölmesine sebep olan Covid-19, bizi bırakmamakta kararlı.

Geçtiğimiz günlerde Güney Afrika’da ortaya çıkan Omicron varyantı, dünya üzerinde ciddi endişe oluştur. Diğer mutasyon Covid-19 virüslerinden farklı olarak daha hızlı bulaştığı düşünülen Omicron varyantının, hastalık yapma ve öldürme şiddeti henüz tespit edilemedi.

Küresel çapta korkuya sebep olan Omicron için BioNtech aşının mimarı Prof. Dr. Uğur Şahin’den açıklama geldi. Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, Londra merkezli haber ajansı Reuters tarafından düzenlenen çevrimiçi konferansta gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

NTV’nin haberine göre Omicron hakkında değerlendirmelerde bulunan Şahin, hızlı bulaşması ve tam aşılı insanları bile hasta edebilme yeteneğine sahip olması sebebiyle yeni bir aşıya ihtiyaç duyulabileceğini belirtti.

Halihazırda kullanılan BioNtech aşısının Omicron için uyarlanabileceğini belirten Şahin, harekete geçmek için varyant hakkında verilerin gelmesini beklediklerini söyledi.

Varyantın ortaya çıkması ile tam aşılıların en merak ettiği konu aşıların kendilerini koruyabilecek olduğumu. Bu konu hakkında da açıklama yapan Şahin, ürettikleri aşının koruma düzeyine güvendiklerini ve tüm varyantların neden olduğu ciddi hastalıklardan koruyabileceğini belirtti.

OKU  Balinalardan Bitcoin Vurgunu!

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir