Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 1.278 0

İstanbulkart Artık Telefonlarda Olacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketi BELBİM A.Ş.’nin geliştirdiği yeni uygulama sayesinde İstanbulkart akıllı telefonlara giriyor.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’in düzenlendiği TÜYAP Kongre Merkezi’nde İBB tarafından açılan stantta, BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin Genel Müdürü Yücel Karadeniz, İstanbullular için hazırladıkları projeleri anlattı.

İstanbulkart’ın akıllı telefonlara gireceği proje ile ilgili BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Yücel Karadeniz; “Mart ayı içerisinde pilot uygulamayı başlatacağız. İndir, yükle, okut, geç mottosuyla İstanbullular telefonlarını ulaşımda kullanabilecek” açıklamasında bulundu. Ayrıca Karadeniz, İstanbulkart’ı şehirdeki bütün hizmetlere ulaşabilen bir araç haline getirmek için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Bu yeni uygulama ilk olarak metrobüslerde kullanılacak. Pilot uygulamanın başarılı olmasından sonra metro, vapur, Marmaray gibi diğer ulaşım araçlarında da kullanılacak. Bu sayede halkın plastik kart kullanımı sonlandırılarak doğaya ve belediye bütçesine yarar sağlanmış olacak.

OKU  Samsung Türkiye Android 13 Güncelleme Takvimini Açıkladı!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir