Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 412 0

iPhone SE 4 Hakkında İlk Bilgiler! Tasarım Değişiyor!

Apple’ın akıllı telefon deneyimini uygun fiyata sunmaya çalıştığı iPhone SE serisinin yeni üyesi hakkında ilk iddialar ortaya atıldı.

Amerikalı telefon üreticisi Apple tarafından ilk olarak 2016 yılında karşımıza çıkan iPhone SE serisi, düşük fiyata iPhone deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Son olarak geçtiğimiz yıl 3. nesli ile karşımıza çıkan serinin gelecek modeli ile ilgili Display Supply Chain Consultants (DSCC) analisti Ross Young, modelle ilgili bildiklerini paylaştı.

Daha önce yaptığı doğru ön görüleri ile bilinen Young’a göre 4. nesil iPhone SE, tasarım olarak iPhone XR modeline benzeyecek. Maliyeti düşük tutabilmek için 6.1 inç büyüklüğünde LCD panelin kullanılacağı modelde çentikli ekran bulunacak.

Çentik olmasına rağmen yine maliyeti düşük tutmak amacıyla Face ID (yüz tanıma) özelliği bulunmayacak. Bunun yerine tasarımdan dolayı ana ekran tuşu kalacağından dolayı iPad Air ve iPad mini’de olduğu gibi güç butonunda Touch ID (parmak izi tarayıcı) özelliğine yer verilecek.

2024 yılında tanıtılması beklenen modelde, Avrupa Birliği’nin aldığı yeni karar doğrultusunda USB Type-C bağlantısı yer alacak. Ayrıca iPhone SE 4 modelinin bu yıl tanıtılan A16 yonga setinden gücünü alacağı aktarılan bilgiler arasında.

OKU  Alınan Patentlere Göre Apple Car Böyle Görünecek

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir