Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 392 0

Çentik Olup Olmayacağı Merak Edilen iPhone 14 Modelinin Ekran Tasarımı Sızdırıldı!

Apple markasının merakla beklenen iPhone 14 serisinin ekran tasarımı sızdırıldı.

ABD’li teknoloji devi Apple’ın üst düzey akıllı telefon modeli iPhone ailesinin bu yılın sonlarında tanıtılması beklenen yeni üyesi iPhone 14 serisi ile İlgili yeni bir sızıntı geldi.

Radikal değişiklikler yapmaktan uzak duran Apple, ilk büyük değişikliğini iPhone X modeli ile yaparak çentik tasarımını tüm sektöre kazandırmıştı. Diğer firmalar çentik tasarımını neredeyse tamamen yok etmekle uğraşırken, Apple ilk çentikli modelin üstünden 4 farklı seri geçmiş olmasına rağmen küçültmekten başka bir yenilik yapmamıştı.

Lakin iPhone severler artık değişiklik gerektiğini ve çentikten kurtularak tam ekran deneyimini yaşamak istediklerini uzun zamandır dile getiriyorlar. Apple bu gelişimden daha fazla uzak duramadı ve iPhone 14 serisinde çentik tasarımından vazgeçti.

Apple ürünleri hakkında yaptığı sızıntılar ile bilinen “ShrimpApplePro” isimli Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımda ki iddiasına göre, çentikli tasarıma bu sene veda ediyoruz. İddiasının kaynağı ise aşağıda bulunan iPhone 14’ün ekran tasarımının görseli.

6.1″ ve 6.7″ olmak üzere iki farklı boyutta test edilen yeni ekran tasarımında 2 farklı delik bulunacak. Ekranın arkasından çekilen görüntüye bakıldığında sol delikte Face ID sensörü, sağ tarafta ki delikte ise ön kamera yer alacak. Çentiği kaldırmamak için Face ID sensörünü bahane eden Apple bu tasarım ile sensörü ekranın altına yerleştirecek.

Sızıntıyı yapan “ShrimpApplePro“ hesabından yapılan bir diğer paylaşımda iPhone 14 serisinde bu tasarımın Pro modellerinde olacağını, standart modelde ise yine çentikli tasarımın kullanılacağı iddia edildi.

OKU  Oppo Reno6 Türkiye'de Satışa Çıktı

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir