Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun / Uygulama 462 0

GTA 6’nın Dev Haritası Patentlendi! Büyüklüğü Endişelendirdi!

Oyun sektörünün en merakla beklenen oyunu GTA 6’nın devasa haritası patentlendi. Büyüklük göz korkuttu.

Oyunseverlerin kendine özgü dünyası ile en sevdikleri seri olan GTA serisi en son 2013 yılında GTA 5 ile karşımıza çıkmıştı. Satış rekorları kıran GTA 5 oyunundan 9 yıl geçti ve oyunseverler serinin yeni oyununu merakla bekliyordu.

Geçtiğimiz aylarda GTA 6 oyunu için çalışmaların başlandığı duyurulmuştu. Take Two şirketi tarafından geliştirilecek GTA 6 için ilk bilgiler gelmeye başladı. Bu bilgilerden biri ise harita patenti oldu.

Reddit platformundan bir kullanıcı Take Two şirketinin devasa GTA 6 haritası için patent aldığını iddia etti. 

GTA 6’nın çok büyük bir haritayla geleceği çok önceden biliniyordu. Ama bu devasa haritanın oyunseverler arasında en büyük korkusu zaten GTA 5’te çok şikayet edilen yükleme sorununun GTA 6’da daha çok olacağıydı.

Ama alınan patent bu duruma çözüm getiriyor. Üzerinde çalışılan yeni bir sistem ile oyuncular artık yükleme ekranında çok uzun süre beklemeden oyuna girebilecek. Büyük haritada yüksek oyuncu potansiyeli olacağından, oyunun kasmaması için oyuncular haritanın bir alanından başka bir alana geçtiklerinde aynı zamanda farklı bir oturuma katılmış gibi görüleceği iddia edildi.

OKU  GTA'nın Yeni Üçlemesinde GTA 6'dan İpucu

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir