Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun / Uygulama 289 0

Google Haritalar Mafya Patronunu Yakalattı!

Birçok suçtan aranan ve 20 yıldır kaçak olan bir mafya babası, Google Haritalar sayesinde yakalandı.

Birçok suçtan dolayı daha önce hapiste olan İtalyan 61 yaşında ki mafya babası Gioacchino Gammino, Roma’da bulunduğu hapishaneden 2002 yılında bir film çekimi esnasında kaçmıştı. Kaçtıktan sonra İspanya’ya yerleşen Gammino, kimliğini değiştirerek Galapagar’da Cocina de Manu isimli bir restoranda “şef Manuel” adıyla yeni bir hayata başladı.

Neredeyse 20 yıl yakalanmamayı başaran Sicilyalı Stidda mafyasının eski üyesi, polis tarafından yakalandığında şaşkına döndü. Hatta yakalandıktan sonra sorgusunda ki ilk sorusu “Beni nasıl buldunuz? 10 yıldır ailemi bile aramadım” olduğu aktarıldı.

Google Haritalar’da şüphelinin tanımına uyan bir adamın görülmesi, Sicilya polisinin Gammino’yu bulmalarına yardımcı oldu. Daha sonra çalıştığı restoranın Facebook sayfasında paylaşılan fotoğraflar doğruluğu kesinleştirdi.

The Guardian’a tutuklama ile ilgili açıklamalar yapan Palermo savcısı Francesco Lo Voi; “Tabi ki günlerimizi kaçakları bulmak için Google Haritalar’da dolaşarak geçirmiyoruz. Bizi İspanya’ya götüren birçok eski ve uzun soruşturma vardı. İyi bir yoldaydık, Google Haritalar, araştırmalarımızı doğrulamaya yardımcı oldu.” ifadelerini kullandı.

OKU  2020'nin En Çok Puan Alan Steam Oyunları

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir