Reklam Alanı
Reklam Alanı
Samsung 393 0

Galaxy S22 ve S22+ Modellerinin Kamera Detayları Belli Oldu

Samsung’un merakla beklenen üst düzey akıllı telefon modelleri Galaxy S22 ve S22+ modellerinden kullanılacak kamera sensörleri sızdırıldı.

Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S22 serisiyle ilgili her geçen gün yeni bir sızıntı gelmeye devam ediyor. Gelen bu sızıntılarla modeller daha tanıtılmadan her ayrıntıları belli oldu.

Sızıntıları ile meşhur  Ice Universe (@UniverseIce) isimli Twitter kullanıcısı, şimdide Galaxy S22 ve Galaxy S22+ modellerinde kullanılacak kamera sensörlerini duyurdu.

50 MP Ön, 10 MP Arka Kamera

Her iki modelde üçlü arka kamera dizilimine yer verilecek. Bunlardan birincisi ve ana kamera olarak görev yapacak 50 MP çözünürlüğünde f/1.8 diyafram açıklığına sahip, 1µm piksel sensör olacak. İkinci olarak telefoto özelliği sayesinde 3x optik yakınlaştırma sağlayacak 10 MP çözünürlükte f/2.4 diyafram açıklığına sahip, 1.22µm piksel sensör yer alacak. Arka dizilimde ki üçüncü kamera olarak ise ultra geniş açı çekimler sağlayacak olan 12 MP çözünürlükte f/2.2 diyafram açıklığına sahip, 1.4µm piksel sensör kullanılacak. Anaa kamerada kullanılan sensör ile iki modelinde 8K video kaydını desteklemesi bekleniyor.

İki modelin ön kamerasında ise 10 MP çözünürlüğünde, f/2.2 diyafram açıklığında, 1.22µm piksel sensör kullanacağı yapılan sızıntı ile öğrenilmiş oldu. Son zamanlarda gelen bu tür sızıntıların gerçeklik payı oldukça yüksek oluyor. Ama yine de en doğru bilgileri serinin resmi tanıtımında elde edeceğiz.

OKU  Galaxy S22 Serisinin Bu Seferde Resmi Kılıflarının Görüntüleri Sızdırıldı!

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir