Reklam Alanı
Reklam Alanı
Samsung 535 0

Galaxy S20 Serisine Gelen Hata Düzeltecek Güncelleme Ekran Sorunu Ortaya Çıkardı!

Samsung’un sevilen amiral gemi modelleri Galaxy S20 serisi için yayınlanan yeni güncelleme sorunla geldi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un 2020 yılında satışa çıkardığı Galaxy S20 serisi için geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme yayınlandı. ‘Hata düzeltme’ başlığıyla yayınlanan güncelleme büyük bir ekran sorunu getirdi.

Forumlarda birçok kullanıcının dile getirdiği sorunda güncelleme sonrası ekranda yeşil çizgilerin meydana geldiği ortaya çıktı.

Kullanıcılar fiziksel bir hasar olmamasına rağmen ekranda beliren yeşil çizgilerin kendiliğinden ortaya çıktığı aktardılar. Yeniden başlatmanında sorunu ortadan kaldırmadığı söylendi. Durumla karşılaşan bir kullanıcı serviste para iadesi teklif edildiğini söylesede bazı kullanıcılar ise ücretli onarım teklif edildiğini söylediler.

İlginç bir şekilde seriye 10 ay sonra katılan Galaxy S20 FE modelinin etkilenmediği sorunla ilgili Apple’ın cihaz yavaşlatmasına benzer bir politika gibi Samsung’un da kullanıcıların yeni model telefon almaları için cihazları bilerek bozduğu iddia edildi. 

Samsung tarafından konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Sorunun yazılımsal destekle çözülüp çözülmeyeceği yada servis desteği verilip verilmeyeceği merak konusu.

OKU  Galaxy S22 Kanlı Canlı Sızdırıldı

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir