Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 355 0

Sosyal Medya Fenomenleri Simge Barankoğlu ve Yeşim Aydın’a Dolandırıcılıktan Tutuklama

Sosyal medyada binlerce takipçileri bulunan Simge Barankoğlu ve Yeşim Aydın, para ödülü dolandırıcılığı kapsamında yapılan soruşturma sonucunda tutuklandı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, sosyal medya da para ödüllü yarışma yaparak, kazanan şahıslardan ‘vergi’ adı altında ödeme alarak dolandırıcılık yapan şebeke için gelen ihbarlar üzerine harekete geçti.

Soruşturma sonucunda 10 Kasım’da yapılan eş zamanlı operasyon ile aralarında sosyal medya fenomenleri Simge Barankoğlu ve Yeşim Aydın’ınde bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. Gözaltı altı sonrası ifadeleri alınan şüphelilerden Barankoğlu ve Aydın’ın da bulunduğu 16 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Simge Barankoğlu

Tutuklanan Simge Barankoğlu ifadesinde; “Sosyal medya fenomeniyim. Geçimimi reklam alarak sağlıyorum. Soruşturmaya konu bu eylem de diğer reklamlar gibiydi. Ben tarafları ve müştekileri tanımıyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.


Yeşim Aydın

Tutuklanan diğer bir fenomen isim Yeşim Aydın’ın da ifadesinde; “Geçimimi sosyal medyada reklam yaparak sağlıyorum. Bu kişiler benimle temasa geçip reklam vermek istediklerini söyledi. Ben de işim bu olduğu için kabul ettim. Böyle bir dolandırıcılık suçunun işlendiğini bilseydim asla kabul etmezdim. Bana verilen isim ve soyadlarının sahte olduğunu emniyette öğrendim. Kimseyi dolandırmak için çalışmadım. Müştekilerin hiçbiri ile iletişime geçmedim, para istemedim. Sadece reklam ücreti aldım. Çok üzgünüm” dediği öğrenildi.

OKU  TikTok 2021 Yılının En Popüler Akımlarını Açıkladı!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir