Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun / Uygulama 399 0

Steam’den Türk Oyuncularını Üzen Hamle! Yeni Zamlar Kapıda!

Dünya genelinde en çok tercih edilen çevrimiçi oyun kütüphanelerinden Steam’in yaptığı son değişiklik ülkemizi derinden etkiledi.

Milyonlarca oyunun bulunduğu Steam, 39 farklı döviz kurunda satış hizmet sunuyor. Bu farklı kurlarda fiyatlandırmayı sağlayan algoritmaya güncelleme geldi.

Daha önce dolar kurunu 1.8‘e sabitleyen platform, yapılan bu güncelleme ile önerilen dolar kurunu 10 TL’ye çıkardı. 8.2 TL’lik artış, platformda bulunan tüm oyunlarda zam olarak karşımıza çıkabilir.

Her ne kadar fiyat güncellemesi yapılsa da Steam, oyun şirketlerine fiyatlandırma konusunda müdahale etmiyor. Sadece tavsiye niteliğinde belirlediği kur karşılığı oyun fiyatı düşük kalıyorsa yayımcıya uyarı veriyor. Ama uyarıyı dikkate alarak fiyatı yükseltmek yada aynı şekilde tutmak oyun yayımcılarının insiyatifinde oluyor.

Stratera Games’de oyun dizaynı konusunda çeşitli projeler üreten Dora ÖZSOY, yapılan kur değişikliğini kendi Twitter hesabından duyurdu.

Yapılan bu kur güncellemesini ülkemizde satışta olan oyunları nasıl etkileyeceği henüz belli değil. Ama Dora Özsoy’un da dediği gibi çoğu yayımcı otomatik fiyatlandırmayı kullandığı için kısa zamanda zamlar görebiliriz.

OKU  EA Oyunları Steam'da Büyük İndirime Girdi! Sınırlı Süreli Fırsatı Kaçırmayın!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir