Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sosyal Medya 369 0

Sosyal Medya Yasaklanacak Mı? İddialara Binali Yıldırım Cevap Verdi!

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, sosyal medya platformları hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ara ara sosyal medya hakkında yaptığı açıklamalar ve üzerinde çalışılan sosyal medya düzenlemeleri kapsamında platformların kapatılacağı iddia edilmişti.

Bu iddialara Binali Yıldırım açıklık getirdi. Antalya’da gerçekleşen AKP İl Başkanlığı İstişare Kampı’nda konuşan Binali Yıldırım, sosyal medyaların seçimlerin en önemli belirleyicisi olduğunu ve herhangi bir yasaklamanın fayda sağlamayacağını belirtti.

“Sosyal ağlarda atış serbest.”

Binali Yıldırım yaptığı konuşmasında; “2019 yerel seçiminde bir nebze dijital siyaset, sosyal ağlar üzerinde yapılan siyaset tecrübe edildi. Bu siyaset benzetme yapacak olursak delikli demir icat oldu, mertlik bozuldu. Sosyal ağlarda atış serbest. Söylediğiniz şeyin gerçek olmasının hiç önemi yok. Bu sosyal ağlarda, sanal alemlerde yapılan siyasette tamamen yalanı ilk önce söyleyen kazanıyor. Benzetme yapacak olursa yalanı söyleyen dağlar aşıyor, doğruyu söylemeye devam eden düz yolda şaşıyor.” dedi.

“Sosyal ağlar bu seçimin en önemli belirleyicisidir.”

Eski Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamalara; “Zorluğumuz, biz ilkelere sahip partiyiz, hep doğruları söyleyen partiyiz, yapacaklarımızı söyleriz, yapamayacaklarımızın sözünü vermeyiz ama sosyal ağlarda böyle bir ilke yok. Delikli demir çıktı, mertlik bozuldu. Böyle bir sosyal ağı yok sayamayız. Sosyal ağlar bu seçimin en önemli belirleyicisidir. Burada bu ağları yasaklamakla falan olmaz.

Aynı araçları daha etkin ve zamanı da ışık hızıyla kullanarak öne geçeceğiz. İlk söyleyen kazanıyor. Arkasından gelen aynı etkiyi sağlayamıyor. Gündemi oluşturmaktan bahsediyorum. Oluşturulan bir gündemin arkasına takılmaktan bahsetmiyorum. Bazı düşünürler yazarlar sosyal ağlar üzerinden yapılan kampanyaları ‘yalanın siyaseti’ diye tanımlıyorlar. Etkisi çok kısa sürüyor ama kalıcı etkisi de var.” ifadeleriyle devam etti.

OKU  Instagram, Yeni Özelliğini Türkiye'de Test Ediyor

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir