Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 367 0

Volvo’nun Alt Markası Polestar Geçirmeli Yeni Reklamında Volkswagen ve Tesla’ya Acımadı!

Volvo çatısı altında elektrikli otomobil üretimi yapan Polestar, Volkswagen ve Tesla’ya göndermeler yaptığı Super Bowl reklamı ile gündem oldu.

ABD’nin en büyük spor organizasyonlarından biri olan Amerikan Futbolu Ligi’nin (NFL),  Super Bowl adı verilen şampiyonluk mücadelesi dün gece yapıldı. Karşılaşma esnasında firmalar, milyonlara ulaşabilmek için yeni ürün veya hizmetleri ile ilgili reklamlarını gösterme yarışına girdiler. Bu firmalardan biride Polestar oldu.

“No Compromises (Taviz Yok)” başlıklı 30 saniyelik reklamda, Volkswagen ve Tesla’ye sert göndermelerin olduğu dikkat çekti.

Yeni tam elektrikli sedan modeli Polestar 2’nin, “uzak olduğu” kavramları etkili bir şekilde gözler önüne sermek isteyen şirket, reklamda yer alan “no dieselgate (dieselgate yok)” ifadesi ile Volkswagen’in emisyon dolandırıcılığı skandalına göndermede bulundu.

Reklamda yer alan “no conquering Mars (Mars’ı fethetmek yok)” mesajıyla Elon Musk’ı hedef alan şirket, “no dirty secrets (kirli sırlar yok)” ifadesiyle de Tesla’nın Fremont fabrikasındaki sistemik ırkçılık iddialarına göndermede bulunuyor. Reklam son karesinde %100 elektrikli Polestar 2 sedan otomobilin gösterilmesi ile son buluyor.

OKU  Sıfır Araba Fiyatlarında İndirim Beklerken Yeni Zamlar Kapıda! İşte Sebebi!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir