Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 468 0

iPhone 14 Serisinin Çizim Görüntüleri Sızdırıldı! Tasarım Ortaya Çıktı!

Apple’ın büyük merakla beklenen iPhone 14 serisinin çizim görüntüleri ortaya çıktı. Tasarımı bazı kesimi üzebilir.

Bu yılın Eylül ayında Amerikalı teknoloji devi Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtması bekleniyor. iPhone 14 ismiyle gelmesi beklenen seri ile ilgili en merak edilen konular arasında zirvede artık çok büyük duran çentik tasarımı yer alıyor.

2017 yılında satışa sunulan iPhone X modeli ile karşımıza çıkan çentikli ekran tasarımı, akıllı telefon sektöründe yeni bir boyut getirmişti. Diğer firmalar çentik tasarımını çoktan terk etmesine rağmen Apple, iPhone modellerinde çentiği küçültmenin ilerisine gitmemişti.

Bu yılın başlarında iPhone 14 serisiyle birlikte Apple’ın çentik tasarımını bırakacağı iddia edilmişti. Ama modellerin ortaya çıkarılan CAD çizim görüntüleri, Apple’ın yüksek fiyata çentiksiz tasarım politikasını benimsediğini gösteriyor.

Sızdırılan görüntülerde iPhone 14’ün baz modellerinde bildiğimiz çentik tasarımının devam ettirildiği görülüyor. Diğer tasarım detayları ise serinin son üyesi olan iPhone 13 ile büyük benzerlik gösteriyor.

Tasarımda en büyük değişiklik, serinin en pahalı üyesi olan Pro modelinde olacak. Sızdırılan görüntülerde iddia edildiği gibi Face ID sensörleri için “delik + hap” kesikleri olduğu görülüyor.

Kamera dizilimleri başta olmak üzere yine iPhone 13 serisinde kullanılan tasarım hatlarının iPhone 14 Pro modelinde korunduğu görülüyor.

Başta bahsettiğimiz gibi bu görüntülerin modellerin çizimlerine ait olduğu iddia edildi. Ancak her sızıntı doğru bilgiler içermeyebilir. Bu yüzden Eylül ayında yapılacak etkinlik merakla beklenmeye devam edecek.

OKU  Samsung Galaxy S22 Serisinin Duvar Kağıtları Sızdırıldı! İndirebilirsiniz!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir