Reklam Alanı
Reklam Alanı
Huawei 691 0

Huawei Mate 20 Pro “10”a Kavuştu!

ABD ile yaşadığı sıkıntı sonrası en önemli akıllı telefonu Mate 30 Pro modelini Google servisleri olmadan satışa çıkaran Huawei, Mate 20 Pro sahiplerini unutmadı.

Huawei her ne kadar yeni cihazlarına Google servislerini koyamayacak da olsa, durum eski cihazlar için iç karartıcı değil. Mate 20 Pro modeli de ticari ambargo öncesi çıktığından dolayı Android 10 güncellemesine sonunda kavuştu.

Avrupa’da başlayan güncelleme ile Huawei Mate 20 Pro modellerine Android 10 işletim sistemi geliyor. 4.42 GB boyutunda olan ve 10.0.0.136 sürüm numarasını taşıyan güncellemenin dağıtımına ilk olarak Hollanda’da başladı.

Eylül ayı güvenlik yamalarını da içeren güncelleme, Android 10 işletim sisteminin getirdiği yeniliklerin yanında yeni ekran sürekli açık stilleri, dergi benzeri arayüz tasarımı, yenilenen uygulama ikonları, karanlık mod ve yeni animasyonlar gibi EMUI 10 arayüz güncellemesi ile gelen yenilikleri de içeriyor.

Güncellemenin dağıtımı diğer güncellemeler de olduğu gibi OTA yoluyla gerçekleştiriliyor. Bu nedenle Huawei Mate 20 Pro modeline gelen Android 10 güncellemesinin dünya genelindeki tüm cihazlara ulaşması biraz zaman alabilir. Ancak dilerseniz ara ara güncellemeyi sorgulatabilir ve geldiğinde anında indirebilirsiniz.

OKU  Samsung İki Model İçin Daha Android 12 Beta Programını Başlattı

{Webdroid}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir