Reklam Alanı
Reklam Alanı
Film & Dizi 315 0

Efsane Fight Club Filminin Sonu 23 Yıl Sonra Değiştirildi!

Zamanının efsane filmi Fight Club, yayınlandığı Çin’de sansüre maruz kaldı. 23 yıllık filmin sonu tamamen değiştirildi.

Chuck Palahniuk tarafından yazılmış aynı isimli romandan uyarlanan, yönetmen koltuğunda David Fincher’ın oturduğu Fight Club, 1999 yılında beyaz perdeye çıkmıştı. Başrolünde Brad Pitt’in yer aldığı film, sonunda verdiği mesajla kült bir film dönüşmüştü. Filmin efsane olmasını sağlayan bu son, Çin’de tamamen değiştirildi.

Bilindiği üzere, Çin’de sinema veya televizyonda yayınlanacak içerikler, hükümetin onayından geçmek zorunda. Eğer içerik sakıncalı bulunursa herhangi bir gerekçe göstermeksizin yayınlanmasına engel olunuyor. “Çin’in Netflix’i” olan Tencent Video platformu, bu yasağı delebilmek için farklı bir yol seçmiş.

Hatırlanacağı üzere orjinal filmin sonunda, anlatıcı rolündeki Edward Norton, alter-egosu Tyler’ı yok etmeyi başarıyor ve sevgilisi Marla ile el ele tutuşarak, şehirdeki birçok binanın havaya uçmasını izliyorlardı. Filmin Tencent platformunda yayınlanan versiyonunda ise bu durum biraz değişik. 

Tencent platformunda yayınlanan Fight Club’ın sonunda The Narrator karakteri yine Tyler Durden’ı öldürüyor. Ancak binaların havaya uçması sahnesinden önce ekran kararıyor ve aşağıdaki görselde bulunan yazı ortaya çıkıyor.

Tencent Video’ya göre Fight Club’ın sonu:


“Tyler tarafından sağlanan ipucu sayesinde polis bütün planı öğreniyor ve bütün suçluları tutukluyor. Bütün patlamalar engelleniyor ve Tyler’ın davası görülüyor. Davanın ardından Tyler, akıl hastanesine gönderiliyor ve psikolojik tedavi görüyor. 2012 yılında ise hastaneden tahliye ediliyor.

OKU  Netflix Türkiye Fiyatlarına Büyük Zam Yaptı! İşte Yeni Abonelik Ücretleri!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir