Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 335 0

Doğalgaz Kesintileriyle İlgili Ortaya Atılan İddialara BOTAŞ’tan Yanıt Geldi!

Ülkemizde yaşanılan doğalgaz kriziyle ilgili ortaya atılan iddialara, BOTAŞ’tan resmi açıklama ile yanıt geldi.

İran gaz hattında yaşanan kesintiler sonucu, bugünlerde organize sanayi bölgelerinde iş yapan bazı kuruluşlara belirli günlerde gaz kısıtlaması uygulanmıştı. Bu durumla ilgili GazDay Enerji Danışmanlık ve Bilgi Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Doğan, geçtiğiniz gün yazın depolardaki doğalgazın kullanılması nedeniyle stokların bittiğini iddia etmişti.

Mehmet Doğan’ın bazı iddialarından ve diğer açıklamalarından dünkü haberimizde bahsetmiştik. Bu iddialara yanıt gecikmedi. Kısa adıyla BOTAŞ olan Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi, resmi Twitter hesabından açıklamada bulundu.

İddiaları tek tek reddeden BOTAŞ yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin yaz dönemi doğal gaz talebi uzun dönemli doğal gaz alım ve satım anlaşmalarımıza bağlı boru ve LNG arz kaynaklarından sağlanmaktadır. Yaz döneminde doğal gaz depolama tesislerimizde depolama yapılmakta olup her yıl olduğu gibi bu yıl da planlamalarımız kapsamında depolama tesislerimizde azami miktarda doğalgaz depolanmıştır. İhtiyaç duyulan günlerde doğalgaz depolarından gaz kullanımı yapılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

OKU  Doğalgaz Kesintileri İle İlgili Büyük İddia: Sorun İran Değil!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir